Valmistautuminen Kainuun Musiikkijuhlille alkaa viimeistään nyt, tutustu päivitettyihin aikatauluihin sekä aluekarttaan!

Kainuun kesän päätösfestivaali Kainuun Musiikkijuhlat tekee näyttävän paluun ensi viikolla 26.-27.8. Koko kesän kruunaava tapahtuma järjestetään Kajaanissa, Kaupunginlammen ja Kajaanihallin vehreässä ympäristössä. Festivaali tarjoilee yhteensä 21 tunnettua tähtiartistia, monipuolisesti juomia ja ruokia ympäri maailmaa sekä täysin uudistuneen tapahtuma-alueen. Tapahtuma on pääsemässä ennakkomyynnin perusteella tavoitteeseensa ja festivaaliin on saapumassa päivittäin yli 5000 kävijää. Muista ostaa lippusi ajoissa, jotta varmistat osallistumisesi kesän päätökseen!

Alta löydät Kainuun Musiikkijuhlien päivitetyt aikataulut.

PERJANTAI 26.8.2022
15.00 J. KARJALAINEN
16.00 JANNIKA B
17.00 SONATA ARCTICA
18.00 OLLI HALONEN
18.45 ARTTU WISKARI
19.45 ABREU
20.45 SANNI
21.45 BESS
22.30 RESSU REDFORD
23.30 DJ ICE K
00.15 APULANTA

LAUANTAI 27.8.2022
14.30 VESALA
15.30 IDA PAUL & KALLE LINDROTH
16.30 BEHM
17.30 WALTTERI TORIKKA
18.30 ERIN
19.30 VIIVI
20.15 MARKO HIETALA
21.15 DJ ICE K
22.00 HALOO HELSINKI!
23.15 PETRI NYGÅRD
00.15 JVG

Tapahtuma-alueeseen voit tutustua ennakkoon alla olevasta kartasta.

 

Lue myös nämä

Uusi artistijulkaisu! JVG Kainuun Musiikkijuhliin ensi kesänä

Kainuun Musiikkijuhlat tuo jälleen musiikin, ruoan ja juoman juhlan Kajaanihallin ja Kaupunginlammen ympäristöön 16.-17.8.2024. Kaksipäiväisen festivaalin artistikattaukseen on kiinnitetty loppuunmyydyllä olympiastadionilla viime kesänä esiintynyt ja